Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 620 komentarzy

Rebel

Siedzący Byk - Zatroskany obywatel świata. Ekonomia, społeczeństwo, praca. Wróg systemu, kolonizacji, korporacji i Big Pharmy. Zwolennik oddolnej samoorganizacji i lokalnych walut.

Sprawiedliwość czy samosąd?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

(Wyjścia 23:2) 2 Nie wolno ci iść za tłumem w złych celach, nie wolno ci też tak składać świadectwa w spornej sprawie, by pójść za tłumem i wypaczyć sprawiedliwość(...)

     Na temacie leczenia małych dzieci i troski o nie o nie wiele osób chce zabłysnąć swoją wrażliwością na krzywdę. Ale co oni na codzień robią w tej sprawie? Zdecydowana większośc nic szczególnego. Ci co naprawdę poświęcają się dla innych ludzi najczęściej nie obnosza się z tym. Są poprostu i robią co uważają za słuszne. Nie potrzebują błysku fleszy. 

Ci skromni postępują jak ponizej:

(Mateusza 6:1-4) (...)Pilnie zważajcie, żebyście nie przejawiali swej prawości przed ludźmi po to, by was oglądali; w przeciwnym razie nie będziecie mieć nagrody u Ojca, który jest w niebiosach. 2 Kiedy więc dajesz dary miłosierdzia, nie dmij przed sobą w trąbę, jak to czynią obłudnicy w synagogach i na ulicach, żeby ludzie ich wychwalali. Zaprawdę wam mówię: W pełni odbierają swą nagrodę. 3 Ale gdy ty dajesz dary miłosierdzia, niech nie wie twa lewica, co czyni twa prawica, 4 żeby twe dary miłosierdzia pozostały w ukryciu; wtedy odpłaci tobie twój Ojciec, który się przygląda w ukryciu.

Najczęściej powodem troski o "małe bezbronne dzieci" jest oglądalność i sprzedaż reklam w przypadku mediów, a w przypadku poltyków chęć zbicia kapitału politycznego.

Opisano taką postać również w Ewangeliach :

(Jana 12:1-8) (...)na sześć dni przed Paschą Jezus przybył do Betanii, gdzie był Łazarz, którego Jezus wskrzesił z martwych. 2 Toteż wydali tam dla niego wieczerzę i Marta usługiwała, a Łazarz był jednym z tych, którzy półleżeli z nim przy stole. 3 Maria zaś wzięła funt wonnego olejku, prawdziwego nardu, bardzo drogiego, i natarła stopy Jezusa, i wytarła jego stopy swymi włosami. Dom napełnił się zapachem wonnego olejku. 4 Ale Judasz Iskariot, jeden z jego uczniów, który miał go zdradzić, powiedział: 5 „Czemuż nie sprzedano tego wonnego olejku za trzysta denarów i nie dano biednym?” 6 Rzekł to jednak nie dlatego, że się troszczył o biednych, lecz dlatego, że był złodziejem, a miał szkatułkę i podbierał pieniądze, które do niej wkładano. 7 Jezus więc rzekł: „Zostaw ją, żeby mogła postąpić według tego obyczaju z uwagi na dzień mego pogrzebu. 8 Bo biednych zawsze macie u siebie, ale mnie nie zawsze będziecie mieli”.

Jak widać z powyzszego opisu " troska" Judasza miała swoje uzasadnienie.

Wiele osób ulega medialnej nagonce na wszelkej maści zboczenia a na szczególnym miejscu stoi pedofilia.

Karnista profesor Monika Płatek z UW gdy stanęła po stronie obowiązującego prawa i jego przestrzegania dostała listy z pogrózkami. W jednym napisano do niej: Żeby cię  zaje...li, zgwałcili i zamordowali ciebie  Płatek, twoje dzieci i wnuki. W programie "Uwaga",  M. Płatek powiedziała, ze minister sprawiedliwości stoi przed kamerami i wymienia z imienia i nazwiska personalia dwóch skazanych, którzy odbyli karę 25 lat za pedoilię i zabójstwo.  To jaki jest to przykład?

Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego skąd pochodzi Mariusz T. wyszli z transparentami na ulicę domagając się śmierci dla osoby, która odbyła cała karę. Co kryje się za żądaniem krwi dla zabójcy i gwałciciela ? Chęć sprawiedliwośći ?  W ludziach siedzi wiele mrocznych żądz i emocji, które na co dzień są głęboko ukryte. Ludzie pragną bezkarnie i z poparciem tłumu dokonywac aktów samosądu i własnej sprawiedliwości.  Chcą dać upust pragnieniom by mordować, gwałcić i tłuc bezkarnie innych ludzi.

Czym wtedy będą się ich czyny różniły  od czynów skazanych dewiantów ?

Jest  to również wyjaśnienie dlaczego nietrudno było znaleźć chętnych do mordowania napiętnowanych Żydów w hitlerowskich Niemczech. Wydawałoby się, że jest to trudne do pogodzenia - inteligencje, dobre wyksztształcenie i pochodzenie Niemców z bezlitosnymi metodycznym mordowaniem grup społecznech zamieszkujących ten sam kraj - Żydów ,Romów, komunistów, Świadków Jehowy i przeciwników politycznych.

Pani Płatek postawiła jeszcze inne pytania? Co przez czas od zawieszenia wykonania kary śmierci do dziś czyli przez ponad 20 lat zrobili posłowie dla rodzin ofiar ? NIC!

Politycy uchwali za to prawo, które pozwala komuś kto będzie chciał nam dopiec zamknąć nas bez wyroku pod zarzutem zagrożenia dla otoczenia na długie lata. Można powiedzieć, ze dzieki zastraszeniu i histerii medialnej ludzie z chęcia zakceptowali przepisy pozwalajacę na ograniczenie ich własnej wolności pod byle pozorem.

Przestępstwa na tle seksualnym dokonywane na dzieciach i nieletnich pełnia jeszcze rolę zasłony dla własnej niegodziwości i podłych czynów. Wiele osób stosują takie czyny jako środek znieczulający na własne sumienie. Pocieszają się, ze ich własne czyny są nic nieznaczące w porównaniu z przestepstwami na dzieciach. Niejako mówią sobie i otoczeniu: "Są jeszcze gorsi ode mnie więc odczepcie się".

   

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej