Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 620 komentarzy

Rebel

Siedzący Byk - Zatroskany obywatel świata. Ekonomia, społeczeństwo, praca. Wróg systemu, kolonizacji, korporacji i Big Pharmy. Zwolennik oddolnej samoorganizacji i lokalnych walut.

Niepełnosprawny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Parkowanie na miejscach dla niepełnosprawnych.

   Sobota- wczesne popołudnie na parkingu podziemnym  w centrum handlowym IKEA w Jankach. Idę do schodów ruchomych. Po prawej stronie mijam 2 oznakowane wyraźnie miejsca dla niepełnosprawnych. Parkuje biały Mercedes. Młody rocznik. Wysiada z siedzenia pasażera ok. 50 lat. Za kierownicą znacznie młodsza kobieta. Patrzę znacząca na to co zrobilła. Rozgląda się po posadzce. Tak, to jest miejsce oznaczone na niebiesko i ma namalowany piktogram z osobą na wóżku.  Nie mają żadnych widocznych dysfunkcji ruchowych. Przyglądam im się przez chwilę. Zastanawiam się czy zwrócić im uwagę, że to miejsce dla niepełnosprawnych więc pewnie nie chcielby być na ich miejscu. Patrzę na facjatę mężczyzny... myślę nad reakcją. Nie mam doświadczenia rolniczego. Ale jego rodzice chyba  zostali rolnikami roku bo nikomu nie udało sie wyhodowac większego buraka niż syn. Wygląd typowy. Czowiek, który myśli, że w życiu mu wszystko wolno, łącznie z zajmowaniem miejsc dla tych co bić się nie będa- niepełnosprawnych ruchowo. Wjeżdzam na górę. Pan szybko bierze wózek i podjeżdza nim do bagażnika. Wyładowywuje paczki- chyba będzie zwracał nadprogramowe zakupy. Za ciężko byłoby nieść. Z resztą po to są wózki. 

Wjeżdzam i myśle ... wiem. Ta para miała prawo zaparkować na miejscu dla niepełnosprawnych. Oni też są upośledzeni. Tyle , że umysłowo. Więc o co robić awanturę?

 

KOMENTARZE

  • @
    W takim przypadku robi się tak: POdchodzisz ze srogą miną, machasz legitymacją związku wędkarskiego przed oczami (jak nie masz ze związku, to z TPPR), porsisz o prawo jazdy, zabierasz i odchodzisz - niepełnosprawny umyłsowo nie może mieć prawa jazdy ! proste ?
  • @bodziopl 09:28:55
    Dobre.
  • @Naftali 16:00:15
    A to ciekawe. Co to za kraj ? Dania?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej