Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 620 komentarzy

Rebel

Siedzący Byk - Zatroskany obywatel świata. Ekonomia, społeczeństwo, praca. Wróg systemu, kolonizacji, korporacji i Big Pharmy. Zwolennik oddolnej samoorganizacji i lokalnych walut.

Jak zaczarować twój umysł?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostrzeżony i przygotowany osobnik jest bardzo trudny do zaskoczenia i zmanipulowania. Trzeba go zneutralizować.

Swojego czasu w w PRL-u przywódcy państw czy ambasadorzy z okazji np. dnia niepodległosći wygłaszali kilkunastominutowe przemówienia. Były one nudne jak flaki z olejem i mało kto chciał tego słuchać. Wpatrywanie sie w tyrady polityków czy politruków włączają nasz umysł w stan podwyzszonej gotowości więc ciężko jest cos zaimplementować ostrzeżonemu przez włany umysł widzowi.

Trzeba było uzyskać dwie podstawowe sprawy:

1) Uwagę i zaangażowanie EMOCJONALNE widza;

2) Wyłączyć system obronny umysłu;

Jak uzyskano te dwie sprawy ?

Za pomoca debaty lub rozmowy telewizyjnej. W studio siada jeden lub więcej gości. Jeden prowadzący.

Zadanie prowadzącego jest przekazanie treśći w postaci pytań, pytań retorycznych i wyćwiczonego zdziwienia. W odpowiedni sposób stawia pytania aby dykusja toczyła się w z góry zaplanowanym kierunku i poruszyła porzadane tematy. Informacje żądane są powtarzane z dużym naciskiem.

Goście odpowiadaja na stawiane pytania co stawia ich z góry na przegranej pozycji. Gdy odpowiadają w nieporzadany sposób, myśl jest przekierowana na inny tor lub przerywana. Gdy gość odpowiada w sposób nieoczekiwany inny od oczekiwanego jest mu przerywane lub jest to przykrywane inną myślą.

Bardzo dobrze gdy goście się spierają ze soba lub jeden z nich jest dość kontrowersyjny w swoich poglądach. Gosci dobiera się najcześciej na zasadzie oponentów.

W ten prosty i arcyskuteczny sposób widz bierze strone któregoś z gości bowiem zawsze znajdzie sie coś z czym widz się identyfikuje. prowadzacy swoimi bądź ustami gości przekazuje założone treści do świadomości widza. 

I w taki sposób uwaga widza przykuta jest poprzez dynamiczna rozmowę a często kłotnie . Widz angażuje się popierając jakieś treści, które patają na wizji. Zaangażowanie emocjonalne wyłącza system obronny na manipulacje.

Niektórzy z bardziej wprawnych gości widzać o tych mechanizmach kontynuuja swoją wypowiedź bez względu o co pyta prowadzacy. Inni jak Piotr Tymochowicz zgadzają się z "oponentem" co pozwala mu na lepsza kontrolę. Sztandarowymi manipulatorami sa dziennikarze TVN i Piotr Kraśko z TVP.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej