Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 620 komentarzy

Rebel

Siedzący Byk - Zatroskany obywatel świata. Ekonomia, społeczeństwo, praca. Wróg systemu, kolonizacji, korporacji i Big Pharmy. Zwolennik oddolnej samoorganizacji i lokalnych walut.

Osobowość korporacyjna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Fragmenty książki "Korporacja" patologiczna pogoń za zyskiem i władzą. Joel Bakan

W miarę gdy nad społeczeństwem zaczyna dominować korporacja- między innymi w wyniku prywatyzacji i komercjalizacji- nieuniknione jest, że zacznie dominować również jej koncepcja ideału ludzkiej natury. ...Korporacja jest przecież rozmyślnie obdarzona charakterem psychopaty: troszczy się wyłącznie o własny interes, jest niezdolna do troski o innych, amoralna i pozbawiona sumienia-jednym słowem nieludzka, a jej celem jest jak stwierdza Noam Chomsky, " sprawić, by istoty ludzkie, z którymi ma do czynienia, czyli ty i ja, również stały się nieludzkie.[...]ideałem byłby jednostki całkowicie wyzbyte wzajemnych więzi, nie dbające o nikogo innego[...]których wyobrażenie o samych sobie, ich poczucie wartości, sprowadzałoby się do kwestii, ' jak dużo wykreowanych przez reklamy potrzeb zdołam zaspokoić?
Główną siłą napędową prywatyzacji jest nie tylko zysk giełd papierów wartościowych, ale również umacnianie szczególnej korporacyjnej wizji społeczeństwa.
Masz tylko zdobywać majątek, zapominając o wszystkich z wyjątkiem siebie samego. Masz żyć tylko dla siebie i dla nikogo innego.Idealnym obywatelem jest drapieżny konsument, kierujący się psychopatycznym pojmowaniem interesu własnego. Półtora wieku od chwili narodzin, nowoczesna korporacja, osoba stworzona sztucznie na podobieństwo człowieka-psychopaty, stara się przerobić prawdziwych ludzi na swoje podobieństwo.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej