Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 620 komentarzy

Rebel

Siedzący Byk - Zatroskany obywatel świata. Ekonomia, społeczeństwo, praca. Wróg systemu, kolonizacji, korporacji i Big Pharmy. Zwolennik oddolnej samoorganizacji i lokalnych walut.

Korporacja cd

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kolejny fragment celnego Noama Chomskiego

Korporacja, tak samo jak psychopatyczna osobowość, którą przypomina, jest zaprogramowana na wyzyskiwanie innych dla własnej korzyści. To jedyny legalny zakres jej działania. Z punktu widzenia milionów pracowników na kuli ziemskiej, których nędza i głód zmuszają do pracy w zatrważających warunkach za skandalicznie niskie stawki, są nie tyle istotami ludzkimi co z a s o b a m i ludzkimi. Dla ślepej moralnie korporacji są oni narzędziami, które służą do generowania jak największego zysku. A owo narzędzie można traktować właśnie tak, jak się traktuję kawałek metalu- używa się go tyle, na ile ma się ochotę i wyrzuca się je, jeśli się go nie chce" - mówi Noam Chomski. " Jeżeli daje się zrobić z ludzi takie narzędzia, to jest to bardziej opłacalne według pewnej miary miary opłacalności [...] miary opartej nad odczłowieczeniu. Trzeba to narzędzie pozbawić cech ludzkich. To jest element systemu."

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej