Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 620 komentarzy

Rebel

Siedzący Byk - Zatroskany obywatel świata. Ekonomia, społeczeństwo, praca. Wróg systemu, kolonizacji, korporacji i Big Pharmy. Zwolennik oddolnej samoorganizacji i lokalnych walut.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Międzynarodowy Fundusz Walutowy i jego leki na wprowadzenie gospodarek w stan chronicznej niewydolności.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy został powołany wraz z powstaniem pośredniego systemu wymiany złota na dolara w Bretton Woods. Miał on wspierać ten standard i zapewnić dolarowi dominującą pozycję wśród światowych walut.  Stany Zjednoczone mają 17% udziałów w MFW co daje jej faktyczne prawo weta, ponieważ pewne artykuły i zapisy mogą zostać przyjęte lub odrzucone jedynie kiedy się opowie  ponad 85% głosujących.  Historyczna misja MFW dobiegła końca wraz z zamknięciem złotego okna i zakończenia systemu z Bertton Woods 15 sierpnia 1971 roku.  Międzynarodowi bankierzy szybko znaleźli dla MFW i Banku Światowego nową rolę. " pomoc" krajom rozwijającym się i przeprowadzeniu globaizacji. 

W rzeczywistości rola MFW polega na oiętrzeniu problemów, zaaplikowaniu terapii krajowi ubiegającemu się o pomoc polegająca na wprowadzeniu w stan chronicznej niewydolności poprzez ubranie go w niespłacalny dług i przejęcie jego strategicznych aktywów. To taki dr. Mengele rodem z Waszyngtonu tylko, że on nie jest Niemcem a międzynarodowym bankierem w części z semickimi korzeniami. Ot, taka zamiana ról.

Schemat jest prosty. Kiedy Joseph Stiglitz  pracował w MFW pozyskał wiele tajnych dokumentów na temat działalności. Dokumenty te pokazują, że MFW żądał od państw ubiegających się o szybką pomoc podpisania tajnej umowy składającej się ze 111 artykułów.

 

Wśród nich znajdowały się zowiązania do sprzedaży kluczowych aktywów, takich jak instalacje wody pitnej, elektrownie, gaz, linie kolejowe, firmy telekomunikacyjne, ropa naftowa, banki, itd.  Kraje otrzymujące pomoc musiały zobowiązać się do przeprowadzenia serii radykalnych i niszczycielskich działań gospodarczych. Równocześnie w Banku Szwajcarii otwierano konta dla polityków ze wspomaganych krajów, na które transferuje się setki milionów dolarów tytułem odwazajemnienia się. Gdyby politycy krajów rozwijających się odrzucili tę umowę , oznaczałoby to całkowite zamknięcie dla ich krajów kredytów na międzynarodowym  rynku finansowym. Oto wytłumaczenie dlaczego międzynarodowi bankierzy są tak oburzeni pozbawionymi dodatkowych waruków pożyczkami , jakich państwom Trzeciego Świata udzielają ostatnio Chiny, oferując tym pozbawionym  dotąd innej drogi krajom nowy wybór. W przypadku Cypru aktualnie pojawił się trzeci gracz - Rosja.

Stiglitz ujawnił , że wszystkie kraje oczekujące pomocy otrzymuja te samą receptę:

Prywatyzacja. Bardziej właściwe byłoby tu " powszechne korumpowanie". Przywódcy państw-odbiorców pomocy muszą jedynie wyrazić zgodę na wyprzedaż po niskich cenach aktywów państwowych, by w ten sposób otrzymać 10% procentową prowizję, która w caości przelewana jest na ich szwajcarskie konto.

Liberalizacja rynku kapitałowego.  Napompowanie bańki spekulacyjnej w celu wyssania majątku nagromadzonego przez wiele lat, zniszczenia zdolności produkcyjnych i zniszczenie cen nieruchomości.

Lekarstwo numer trzy: rynek dyktuje ceny. Na wpół żywy kraj, ofiara katastrofy gospodarczej, zostaje wepchnięty do kolejnego dołka. MFW wymusza  ponownie podwyższkę cen na podstawowe artkuły konsumpcyjne, takie jak żywność, woda pitna,gaz, itp. Ostateczny rezultat- wielkie manifestacje społeczne+ odpływ kapitału za granice. Pozostaje reszta środków trwałych o bardzo niskiej cenie, czekające na połknięcie przez oczekujących z rosnącym apetytem bankierów.

Lekarstwo cztery: strategia redukcji biedy- wolny handel. Tu pojawiają się zapisy o ochronie praw własności intelektualnej i  zniesienie taryf  celnych ( dochodu państwa) zmuszają do płacenia zachodnim firmom farmaceutycznym za wszystkie dostarczane lekarstwa, co zadaniem Stiglitza było równoznaczne z wydawaniem wyroku śmierci na całe populacje i całkowite lekceważenie ludzkiego życia . Stiglitz sądzi przy tym, że MFW, Bank Światowy i WTO są jedynie  różnymi tablicami zawieszonymi na tej samej instytucji.

Na podstawie "Wojna o pieniądz" Song Hongbinga

KOMENTARZE

 • @Marek.Lipski 22:48:31
  Dziękuję za linki. Pozdrawiam. K. Grzelak
 • @Marek.Lipski 22:47:42
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=iaNlVCyIUsI
 • Pełniejszy obraz sytuacji
  Tu jest przedstawiony tylko fragment tego co z nami chcą zrobić. Przydługi ale świetny film.

  http://www.youtube.com/watch?v=kKVFhZv3pSg&feature=player_embedded


  Najlepszy kawałek z tego filmu 1:57:30- 1:57:57. niepełny cytat "wniosek z tego taki, że rozwija się wewnętrzny terroryzm w USA a najbardziej przyczynia się do tego INTERNET" Fajne Już czekam takiej opini z ust władz Polskich.
 • MFW to jak FED
  jest kosmicznym oszustwem , które Obywatele świata tolerują na swoje nieszczęście.
 • DŁUG
  http://www.youtube.com/watch?v=lKLiIocg-C0&feature=player_detailpage
 • @Marek.Lipski 22:47:42
  Własnie koncze tom 2. Ciekawa synteza faktow - ale ponoc nic nowego jesli ktos sie zajmuje historia na powaznie.
  Jednym z wnioskow po przeczytaniu ksiazki jest ze nie ma lepszych interesow dla bankow niz te z roznymi panstwami na potrzeby: zbrojenia/wojny/odbudowy/rewolucji
 • @Tenbez 08:17:24
  Dziękuję za film. Z przyjemnością go obejrzę. Przy okazji jak się wkleja taki ekran z Youtube? Potrafię jedynie wkleić link do filmu.
 • Do zarządu NE
  Co w związku z tematem:
  http://pasmail.nowyekran.pl/post/89584,spokojnie-to-tylko-awaria
 • NIECH ŻYJE HONGBING
  jebać pierdolonych jankesów
 • @Marek.Lipski 13:32:17
  Zachecam do przeczytania calej, dla takiego laika w domenie historii jak ja ksiazka jest niesamowicie ciekawa.
 • @Krzysztof Grzelak 10:15:00
  Nie wiem Po prostu kopiuje link z film górnego tytułu prawy klawisz i kopiuj.
 • @Tenbez 16:10:54
  Dziękuję. Najtrudniej wpaść na proste rozwiązania :)
 • @Tenbez 08:17:24
  Obejrzałem polecony film " Globalna elita". Świetny. Dziękuję.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej