Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 620 komentarzy

Rebel

Siedzący Byk - Zatroskany obywatel świata. Ekonomia, społeczeństwo, praca. Wróg systemu, kolonizacji, korporacji i Big Pharmy. Zwolennik oddolnej samoorganizacji i lokalnych walut.

Dlaczego w Polsce nie ma pracy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

UWAGA! Ten produkt jest wyprodukowany poza granicami RP.Z każdym zakupionym z importu produktem zwiększasz polskie bezrobocie. Rozejrzyj się czy nie jest dostępny krajowy (lokalny) odpowiednik.

 Mówili nam, że kluczem do przyszłości są języki obce- nauczyliśmy się ich. Mówili, że wyzsze wykształcenie zapewnia pracę- zdobyliśmy je. A pracy ubyło! Dlaczego?

Wg. europejskich kodów zawodów Polska ma najwyższy procent w Europie sprzedawców i duchownych. W pierwszym momencie uważałem, że jest to powód do zadowolenia. Po upływie czasu i szeregu przemyśleń doszedłem do wniosku, że oznacza to pracę przy sprzedaży i upychaniu na naszym krajowym rynku produktów wyprodukowanych poza granicami kraju. Co to oznacza ? Produkt importowany znaczy, że wysyłamy po dokonaniu wymiany nasze środki płatnicze za granicę. Pieniądz przestaje krążyć wewnątrz kraju. W uproszczeniu drenaż zasobów lokalnych za granicę. Kto dostaje pracę ? Ten kto produkt wyprodukował. Kto zebrał śmietankę ? Korporacja, która to wszystko organizuje.

Importer/ przedstawiciel/ dystrybutor zagranicznych produktów Np. Bosch, Siemens, Renault, Triumph, Nike.

   To najgorsze zjawisko na każdym rynku. Do wspierania sprzedaży oferowanych przez siebie produktów niejednokrotnie uruchamiają bank, które zajmują się kredytowaniem oferowanych produktów. Bank taki nie musi korzystać z depozytów. Do wspierania sprzedaży stosuje dzwignie 9:1 tj. W celu utrzymania płynności utrzymuje 11% kapitału własnego. Min. kapitał własny dla banku komercyjnego to 5 mln Euro=20 mln złotych. Co daje mu przy takim kapitale  możliwośc udzielenia 89 mln kredytu na zakup oferowanych przez siebie produktów. Wraz z wzrostem zysku podwyższa kapitał własny i zwiększa możliwości kredytowania. Taka firma realizuje zyski głównie z:

a) marża na produkcie,

b) obsługa posprzedażna i serwis,

c) przychód z odsetek od udzielonych kredytów;

Po opłaceniu biur, pracowników zysk płynie w świat. Polski konsument jedynie musi na to wszystko zapracować i zapłacić. Miejsca pracy to głownie sprzedaż, promocja, marketing i obsługa posprzedażna. Najbardziej rozwojowe  i lukratywne stanowiska pracy znajdują się poza Polską. Większość firm z warszawskiego szczurodromu to fimy - handel, telekomunikacja, banki i reklama. Ludzie, którzy tam pracują moga liczyć na sowite profity dopóki sprzedaż idzie dobrze. Korporacje dobrze wynagradzają tych którzy potrafią przekonać klientów i upchnąć ich produkty na rynku. Często są to wysokozaawansowane produkty, których ludzie porządają. Zniewolenie następuję wręcz na własne nieświadome życzenie. Pracownik się cieszy, że ma dobrze płatną pracę ale systematycznie, powoli osłabia własną gospodarkę i swoją przyszłość.

Zagraniczny podmiot produkcja w Polsce np. Opel w Gliwicach, Fiat w Tychach, Winiary ( Nestle).Procter and Gamble.

Podobnie jak w powyższym opisie z róznicą, że produkcja znajduje się w Polsce. Tu można liczyć na dodatkowe przychody dla pracowników produkcyjnych, dla firm poddostawców i kooperantów. Dodatkowe przychody dla gminy z tytułu podatku od nieruchomości i opłat komunalnych - ścieki,śmieci, woda.

Polski producent w 100% z polskim kapitałem np. Drutex okna, Fakro,

Jeżeli do tego duża część produkcji to eksport - miód dla gospodarki i mieszkańców.  Tu jest najwięcej wogóle + praca przy badaniach, rozwoju. Pieniądz zostaje w kraju a firma dzięki eksportowi ściągago  jeszcze więcej do kraju.

Przedsiębiorstwa, które kiedyś były polskie zostały sprywatyzowane- sprzedane głównie zagranicznym nabywcom wraz z ich rynkami zbytu, nieruchomościami , wiedzą i pracownikami. Nowy inwestor zainteresowany jest maksymalizowaniem zysku. Restrukturyzacja czytaj zwolnienia to masowe zjawisko. Jeżeli nie zlikwiduje firmy, by zrobić miejsce na swoje importowona produkty to pozostawi to co jest najbardziej dochodowe. To co mniej dochodowe ale daje prace ludziom- idzie pod topór kapitalizmu. Budynki, grunty zamiast utrzymać i zmodernizowac aby można było coś produkowac- pod młot, do rozwałki i pobudowac biurowce lub mieszkania. Żeby nie było gdzie produkować.

Tyle od strony produkcji. Teraz zajmiemy się podatkami.

PIT- podatek dochodowy od osób fizycznych. Kwota wolna od podatku w 2013 roku 3091 zł/rok  co daje 257 zł.miesięcznie. Spróbuj za tą kwote przeżyć. Twoja własna praca jest opodatkowana. Nie możesz zarobić dostatecznie dużo bez zostania ograbionym z części efektów twojej pracy Dzięki takim rozwiązaniom osoba samozatrudniona nie jest w stanie wygenerować zysków. Najczęściej kombinuje.

CIT- podatek od osób prawnych. Rząd nieprzeciwdziała wypływowi wygenerowanych środków z naszej gospodarki. Bez paliwa daleko się nie zajedzie.

Ubezpieczenia społeczne (ZUS). W przypadku samozatrudnionych to tak na prawdę podatek tylko, że nosi nazwa składka. Różni, go to od podatku dochodowgo, który się płaci się go niezależnie czy jakikolwiek dochód się osiągnęło. Jak samozatrudniony nie ma odłożone to ZUS w czasie dekoninktury go finansowo zabije. Pośrednie obrona przed plajtą to zawieszenie działalności w czasie dekoniunktury ( od 2012 roku już wolno).

 Plany miejscowe i tworzenie obszarów produkcji.Plany często likwidują obszary, w których można coś produkować na korzyść handlu, biur i mieszkań. Bez produkcji daleko się nie zajedzie. Produkcja generuje najwięcej miejsc pracy. Efekt- wyjżyj przez okno i zobacz gdzie można coś produkować.

Dostarczanie środków płatniczych do gospodarki.NBP i rząd nie dostarczają pełnowartościowego środka wymiany do gospodarki w proporcji do wytworzonego produktu narodowego. Brakujące środki pojawiają się w formie oprocentowanego kredytu bankowego. Dług + odsetki trzeba spłacić

a) odsetki zmniejszają ilość środków w przedsiębiorstwie na badania i rozwój, przez co firma tworzy coraz mniej konkurencyjne produkty,

b)odsetki powodują wzrost kosztu produktu poprzez koszt obsługi długu i nakręcają inflację.

c) odsetki zsysają z rynku już cyrkulujące środki płatnicze i kumuluje je w systemie bankowym dodatkowo pozbawiając już anemiczną gospodarkę środka wymiany.

Cyrkulacja pieniądza.Kupujemy zagraniczne telewizory, AGD i odzież . Jeździmy zagranicznymi samochodami tankujac importowane paliwo. Większość z tego co zarabiamy niesiemy do centrów handlowych i zagranicznych sieci sklepów. Tam kupujemy zagraniczne produkty lub krajowe wyprodukowane przez międzynarodowe ( banksterskie) korporacje. Środek płatniczy już nie cyrkuluje w lokalnej gospodarce tylko wyjeżdza hen poza Polskę. Wydrenowana gospodarka długo nie pociągnie jak roślina bez dopływu wody.

Co robić ?

Wiele osób czyta etykiety ze składem produktu. Od dziś możesz   świadomie wybierać producenta, miejsce wytworzenia produktu i placówkę w której kupisz produkt. Jeżeli pozbawisz centrum handlowego swoich środków a skierujesz go do lokalnego producenta, sprzedawcy to zaczynasz wygrywać. Nie myśl, że jesteś małym pyłkiem we wszechświecie i niewiele od ciebie zależy. Newton, Kopernik, Nobel, Skłodowska i Hitler też byli tylko pojedyńczymi osobami.

UWAGA! Produkty wyprodukowane przez międzynarodowe korporacje są tańsze od lokalnych produktów. Nie daj się nabrać na niższą cenę o parę groszy czy złotych.

Renacjonalizacja społeczna.

Każda firma bez dopływu środków pieniężnych uschnie jak roślina bez wody. Wyobraż sobie, że twoje środki płatnicze są jak strumień wody, którym podlewasz rośliny. Tam gdzie skierujesz strumień tam zacznie wszystko kwitnąć. Tak gdzie przestaniesz dostarczać wody - zacznie usychać. To ty decydujesz gdzie wydajesz swoje pieniądze. Nie idż na łatwiznę i nie kupuj tego co ci podstawiają pod nos. Pomyśł gdzie będą pracować twoje dzieci.

KOMENTARZE

 • WOLNY RYNEK !!!
  To BZDURA !!!

  bezrobocie rośnie wtedy, gdy działamy NIEEFEKTYWNIE !!!

  A działamy nieefektywnie wtedy, gdy kupujemy DROŻEJ, niż można kupić na rynku !!!

  A więc kupowanie tanio z importu ZMNIEJSZA bezrobocie, a kupowanie drogo w kraju ZWIĘKSZA bezrobocie !!!

  JASNE !!!???
 • @Ultima Thule 20:23:09
  Podobne BAJKI O CZERWONYM KAPTURKU I WOLNYM RYNKU opowiadal tow. Balc.Jak to sie skonczylo ,chyba kazdy wie...
 • @Ultima Thule 20:23:09
  Niefortunny początek tekstu. Wyglada to tak jakbyś chciał powiedzieć, że wolny rynek to bzdura. Lepiej byłoby dać nagłówek np:
  To bzdury!
  WOLNY RYNEK!!!
 • "Dlaczego nie mamy pracy?"
  Odpowiedź jest banalnie prosta:

  BO RZĄDZĄCA OD 1989 ROKU POLITYCZNA KLIKA, SKORUMPOWANA PRZEZ OBCY KAPITAŁ, NISZCZY POLSKĄ GOSPODARKĘ!!!!!!

  Pozdrawiam.
 • @Autor
  Nigdy dość przypominania spraw zasadniczych! Dzięki!
 • @Autor
  Dlaczego w Polsce nie ma pracy?

  Bo jako zbiorowisko ludzi wywyższamy "dobro społeczne" a poniżamy dobro indywidualne. Potępiamy każdego, kto zajmuje się zarabianiem pieniędzy, jako aspołecznego i samolubnego. Domagamy się by w imię "dobra społecznego" odebrać takim ludziom to co mają i rozdzielić je wśród "potrzebujących". Popieramy działania państwa które to realizują. Popieramy grabież dokonywaną na ludziach.
  A potem pytamy się dlaczego w Polsce nie ma chętnych do kupna pracy Polaków?
 • @Ultima Thule 20:23:09
  Ty mądralo,

  udowodnij,

  bo moim zdaniem, gdy działamy nieefektywnie, rośnie wymiar czasu pracy, tyle, że bez płacy,

  a konkurować z zagranicą możemy tylko i wyłącznie przez ograniczenie wolności na rynku.


  Jeśli uważasz, że jest odwrotnie, to podaj jakie są skutki twojej konkurencyjności, ile nagród w dziedzinie ekonomi lub innej zdobyłeś, itp.
 • Liberałowie to ludzie umysłowo niedorozwinięci
  w każdym razie.

  Lepiej widzi ten, kto obejmuje umysłem szerszą perspektywę i potrafi zanalizować a potem zsyntetyzować więcej danych.
  W ten sposób ćwiczy się wyobraźnia i można przewidzieć co będzie, zanim nauczymy się na błędzie.
 • A przyczyną bezrobocia jest globalizm i korporacjonizm.
  .
 • Chińczykowi wystarczy 5 groszy zysku na parze skarpetek
  ale musi sprzedać miliony.

  To jest przyczyną.
 • @programista 08:21:51
  Myślę, że w tym wywodzie kryje głębsza treść. Ci co to głoszą (politycy) robią we własnym interesie. Naobiecywali wyborcom nie z własnych środków ale ze środków tych co majątek wytwarzają. I dlatego pracującym trzeba odebrać, żeby sobie wziąć i rozdać całej reszcie. Clou zagadnienia jest aby maksymalnie duża liczba osób pracowała wtedy nie trzeba będzie tak dużo odbierać dla tych co nie pracują.
 • @circonstance 10:05:26
  Też
 • @Krzysztof Grzelak 11:11:03
  Gdy odbieramy ludziom ich własność uznając to za legalne pokazujemy, że sposobem na życie jest grabież a nie praca. Praca staje się działaniem nieracjonalnym, nie przynoszącym pożytku.

  Trzeba dobrze rozpoznać przyczynę i skutek. Brak pracy jest skutkiem tego, że grabież owoców pracy staje się legalna.
 • @programista 11:43:29
  W każdym społeczeństwie jest część ludzi, którzy nie są w stanie pracować bo są niepełnosprawni. Do tego dochodzą bliscy, którzy się takimi osobami opiekują. Uważam, że część wypracowanego zysku należy przekazać dla takich osób bo my też możemy się znaleźć w ich sytuacji.

  Jeśli ktoś kto może a nie chce pracować to i niech nie je.
 • Troche za mało o przyczynach
  Panie Krzysztofie!
  Z dużym zainteresowaniem przeczytałem Pański tekst, z którego dowiedziałem się o kilku sprawach dotąd mnie nieznanych. Mam jednak niedosyt, bowiem przeważnie opisuje Pan skutki, a nie przyczyny braku pracy w Polsce. Koncentruje się Pan na mechanizmach, sposobach i metodach "gospodarowania" u nas obcego kapitału, co - jak już podkreśliłem - stanowi wartość Pańskiego posta. Deklarowany temat zawarł Pan jedynie w akapicie zaczynającym się od słów: "Przedsiębiorstwa, które kiedyś były polskie...". Wybaczy Pan, ale to o wiele za mało.
  Szalejące bezroboci można wynika ze zniszczenia polskiej gospodarki. Podjęty przez Pana temat pozwoliłem sobie kontynuować w odrębnym poście, o przeczytanie którego proszę.
  Pozdrawiam serdecznie
  Zbigniew Lipiński
 • BO TAK DZIAŁA SYSTEM NIEDOBORÓW POD LICHWIARSKĄ OKUPACJĄ
  Żydzi stworzyli globalny system niedoborów za pomocą władzy pieniądza. O tym już przestrzegali papieże od dawna, a Pius XI napisał wprost, że BEZ ICH ZGODY NIKT JUŻ NAWET NIE MOŻE ODDYCHAĆ.

  Alternatywą dla gospodarki niedoborów jest gospodarka obfitości oparta na pieniądzu bez lichwy i w ilości zapewniającej realną wymianę w produkcji, w handlu i w usługach, a także zapewniająca środki dla konsumentów pozostających bez pracy.


  Planowany kryzys ekonomiczny - Janusz Lewicki - Stop Nowemu Porządkowi Świata - 11.07.2012
  http://www.youtube.com/watch?v=hJ6PunG94HY&feature=share

  Dariusz Brzozowiec "Realny kryzys i alternatywny pieniądz", Kielce, 2.03.2013
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_GCv0nMykwI


  NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE JESTEŚMY W STANIE WOJNY Z SATANISTAMI NA NIWIE PRAWA, KULTURY, RELIGII, OŚWIATY, WYCHOWANIA I W GOSPODARCE OPARTEJ O ETYKĘ DIABŁA.

  Niestety satanistom udało się ogłupić wielu Polaków, których system po prostu zdiablił i tym samym osłabił silę ducha. Dlatego biesy szaleją po Polsce i prowadzą wszystko do ruiny.
  Zdiableni autochtoni, którzy przestali być Polakami-katolikami - wyrzekli się nie tylko życia sakramentalnego, ale nawet Nauki Społecznej Kościoła i sami dopomagają w niszczeniu swojej Ojczyzny.

  GŁUPOTA POLAKÓW (telefon do RM)
  http://www.youtube.com/watch?v=kpQZDGhLv4k

  Dlatego wojna ekonomiczna trwa w najlepsze, a swoje czynią kompradorzy pomagający skolonizować Polskę światowej lichwie, a motłoch, który tego nie rozumie, to jeszcze dopomaga w rozbiorach za cenę jakiś okruszków i uczestniczy w wyścigu szczurów.


  WOJNA EKONOMICZNA – ex poseł, mecenas Elżbieta Barys (Radio Maryja)
  http://www.youtube.com/watch?v=dgNlgxyZyac&list=PL5nlxlYCZJUDNIS628ilzEZmSMmI_Qflk

  Finanse Hitlera i finanse dziś!!!
  http://dylewski.com.pl/menu-boczne/iluzja-pieniadza/finanse-hitlera-cz-2/

  Socjocybernetyka
  http://socjocybernetyka.pl/

  ZBRODNICZOŚĆ WIELKIEGO KAPITAŁU I WOJNA EKONOMICZNA W POLSCE!!!

  Są ludzie, którzy całkowicie zniszczyli w sobie pragnienie prawdy i gotowość do kochania. Ludzie, w których wszystko stało się kłamstwem; ludzie, którzy żyli w nienawiści i podeptali w sobie miłość. Jest to straszna perspektywa, ale w niektórych postaciach naszej historii można odnaleźć w sposób przerażający postawy tego rodzaju. Takich ludzi już nie można uleczyć, a zniszczenie dobra jest nieodwołalne: to jest to, na co wskazuje słowo piekło[37].
  BENEDYKT XVI „ENCYKLIKA SPE SALVI - O NADZIEI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

  „Korzeniem zła jest chciwość” Św. Paweł z Tarsu

  Witold Kieżun - "Patologia transformacji" (26.04.12)
  https://www.youtube.com/watch?v=Me3GBDUDS

  Wiara chrześcijańska pokazała, że prawda, sprawiedliwość, miłość nie są po prostu ideałami, ale rzeczywistością w najwyższym stopniu. BENEDYKT XVI „ENCYKLIKA SPE SALV - O NADZIEI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

  Doc. J. Kossecki O biurokracji bankowej w kontekście wyboru Papieża Franciszka
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4y25N6wcDO0

  „Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów [...] dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich” (Mk 10, 42-44).

  Kompendium Nauki Społecznej Kościoła
  http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_councils/justpeace/documents/rc_pc_justpeace_doc_20060526_compendio-dott-soc_pl.html

  Święty Ambroży powiedział także: „Czymże jest lichwa, jeśli nie zabiciem człowieka?".
  Święty Jan Chryzostom: „Nic nie jest bardziej haniebne i okrutne niż lichwa".
  Święty Leon: „Skąpiec, który utrzymuje, że wyświadcza swemu sąsiadowi przysługę, podczas gdy go oszukuje, jest niesprawiedliwy i zuchwały… Ten, kto wśród innych zasad pobożnego prowadzenia się nie będzie pożyczał swoich pieniędzy na lichwę, będzie cieszył się wiecznym odpoczywaniem… podczas gdy ten, kto bogaci się z krzywdą dla innych, zasługuje w zamian na wieczne potępienie".
  W roku 1311 na soborze w Wiedniu papież Klemens V ogłosił nieważność całego świeckiego prawodawstwa, popierającego lichwę, a „wszyscy, którzy popadają w błąd uporu, utrzymując, że wymuszanie lichwy nie jest grzechem, powinni być ukarani jako heretycy".
  Vix pervenit


  Benedykt XIV
  1 listopada 1745 r. papież Benedykt XIV ogłosił encyklikę Vix pervenitzaadresowaną do biskupów włoskich, poświęconą lichwie i innym nieuczciwym dochodom, w której lichwa i pożyczanie pieniędzy na procent są jasno potępione. 29 lipca 1836 r. papież Grzegorz XVI rozciągnął tę encyklikę na cały Kościół. Mówi ona:
  „Natura grzechu zwanego lichwą ma swoje właściwe miejsce i źródło w kontrakcie pożyczki. Ten finansowy kontrakt uzgodniony między stronami żąda, z samej swej natury, żeby jedna osoba zwróciła drugiej tylko tyle, ile otrzymała. Grzech polega na tym, że czasami kredytodawca żąda więcej, niż pożyczył. Zatem utrzymuje on, że należy mu się pewien zysk poza tym, co pożyczył, ale jakikolwiek zysk, którzy przekracza sumę, jaką pożyczył, jest bezprawny i lichwiarski.
  Nie można darować grzechu lichwy dowodząc, że zysk nie jest wysoki czy nadmierny, lecz raczej umiarkowany czy mały… Prawo rządzące pożyczkami polega nieodzownie na równości tego, co jest pożyczone i zwrócone… Dlatego, jeśli ktoś otrzymuje odsetki, musi zwrócić przywłaszczone mienie zgodnie z wzajemnym zobowiązaniem sprawiedliwości…"
  W 1891 r. papież Leon XIII w encyklice Rerum novarum napisał: „(2) Zło powiększyła jeszcze żarłoczna lichwa, którą aczkolwiek Kościół już nieraz potępił w przeszłości, ludzie jednak chciwi i żądni zysku uprawiają w nowej postaci". http://www.michaeljournal.org/lekja4.htm

  PRZEŁAMAĆ ŻYDOWSKĄ DYKTATURĘ PIENIĄDZA
  http://www.youtube.com/watch?v=7GLu3vWTPoY
  http://www.youtube.com/watch?v=pzj-_3CNn6I
  http://www.youtube.com/watch?v=DoM57eQFyIg&feature=player_embedded

  DRAMATYCZNA SYTUACJA NA RYNKU PRACY TO TYLKO SKUTEK DZIAŁANIA ŻARŁOCZNEJ LICHWY. Św. Tomasz z Akwinu nakazał wieszać heretyków i lichwiarzy, albowiem pierwsi są mordercami dusz a drudzy są mordercami ciał. Amen
  Dramatyczna sytuacja na runku pracy cz. I (TV Trwam)
  prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/dramatyczna-sytuacja-na-runku-pracy-cz-i-tv-trwam/
  Dramatyczna sytuacja na runku pracy cz. II(TV Trwam)
  prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/dramatyczna-sytuacja-na-runku-pracy-cz-ii/

  Trzy powody, dla których nie możesz znaleźć pracy
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jZROjPSVECI

  Czyż patrząc na współczesne dzieje nie przychodzi nam stwierdzić, że nie uda się stworzyć pozytywnego porządku świata tam, gdzie dziczeją dusze? (...)
  Prawda i sprawiedliwość winny być ważniejsze od mojej wygody i nietykalności, w przeciwnym razie moje własne życie staje się kłamstwem. BENEDYKT XVI „ENCYKLIKA SPE SALVi - O NADZIEI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

  „…Sprawiedliwy porządek społeczeństwa i państwa jest centralnym zadaniem polityki. Państwo, które nie kierowałoby się sprawiedliwością zredukowałoby się do wielkiej bandy złodziei.(…) Sprawiedliwość jest celem, a więc również wewnętrzną miarą każdej polityki…” Benedykt XVI encyklika „Deus caritas est” n.28

  "Gdy troska o ochronę godności człowieka jest zasadą wiodącą, z której czerpiemy inspirację, i gdy wspólne dobro stanowi najważniejszy cel dążeń, zostają położone mocne i trwałe fundamenty pod budowę pokoju. Kiedy natomiast prawa człowieka są lekceważone lub deptane i gdy wbrew zasadom sprawiedliwości interesy partykularne stawia się wyżej niż dobro wspólne, wówczas zasiane zostaje ziarno nieuchronnej destabilizacji, buntu i przemocy" (Bł. Jan Paweł II, papież)

  „Nad Polską jest zarzucona sieć kłamstw, a Polacy są podstępnie zabijani” ks. prof. Aleksander Posacki
 • @Leszy 06:56:11 A gdzie na świecie panuje "wony rynek"?
  Chyba myślisz o wolnym rynku krawców ? ;)
 • @Krzysztof Grzelak 16:57:29 CIEKAWE KTO I ZA ILE PRACUJE?
  Czy Donald Tusk pracuje dla państwa polskiego i dla Narodu Polskiego?

  Czy Jarosław Kaczyński pracował dla Narodu Polskiego i dla Polski ?
  I na czyj rozkaz ze swoim bratem - w skróconym okresie wyborczym - oddał władzę, skutecznie rozprawiając się z przeciwnikami Jude-UE w kne-Sejmie ? (W Fundacji Batorego w swoim wykładzie O NAPRAWIE RZECZYPOSPOLITEJ zapewniał, że najważniejszym zadaniem dla PiS i dla układu jest zniszczenie Samoobrony i LPR, jako partii populistycznych, skupiających wykluczonych gojów. Zadanie wykonał celująco!!! Braun w RM przypomniał tylko - w kontekście Smoleńska - wszystkim kompradorom, że wysługiwanie się anonimowej władzy - światowej mafii, nie gwarantuje nawet PRZEŻYCIA pachołkom lichwobandy)

  Czy Bielecki, Buzek, Miller, Kwaśniewski, Marcinkiewicz, etc, - służyli Polsce i Narodowi Polskiemu?

  BILANS ZNISZCZEŃ ZNAMY!!! To było tylko pytanie retoryczne.

  Jak długo jeszcze będziemy wybierać szkodników ???
  http://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/ile-razy-bc499dziesz-wybierac582-tymczasowe-c5bcydowskie-rzc485dy-w-polsce.pdf
 • CYWILIZACJA ŚMIERCI I JEJ TAJEMNICE!
  http://www.tvn24.pl/pawlowicz-jako-minister-sprawiedliwosci-giertych-o-mozliwych-rzadach-pis,328764,s.html
 • @Janusz Górzyński 23:03:25
  -- już wiem !! że NIC nie wiem -- ale --

  -aktor -watykańczyk -żyd -polak -
  http://www.youtube.com/watch?v=i8FQEiyoK_4
 • @circonstance 10:04:08
  "Lepiej widzi ten, kto obejmuje umysłem szerszą perspektywę i potrafi zanalizować a potem zsyntetyzować więcej danych."

  I co Ci po tym dobra kobieto jak nie rozumiesz spraw elementarnych jak krzywa Laffera.
 • Dlaczego w Polsce nie ma pracy?
  Podstawowe przyczyny bezrobocia to:

  0. brak wolnego rynku i podatek od pracy
  1. podatek dochodowy
  2. zasiłki dla bezrobotnych
  3. podatek VAT
  4. państwowe przedsiębiorstwa (rady nadzorcze obsadzone swoimi jak "prof." Bartoszewski)
  5. kontrola państwa nad rynkiem
  6. monopole i oligopole tworzone przez wspomnianą wyżej kontrolę państwa (akcyzy, taksy ...)
  7. zbyteczna biurokracja-administracja
  8. reglamentację zawodów
  9. niszczenie szarej strefy (35% PKB)
  10. przymusowe ubezpieczenia
  11. UBecka ośmiornica w gospodarce (Optimus/Kluska, JTT, Olewnik ...) i w emeryturach
  12. Brak wolności gospodarczej

  Wystarczy?
 • @Krzysztof Grzelak 16:57:29
  "W każdym społeczeństwie jest część ludzi, którzy nie są w stanie pracować bo są niepełnosprawni. Do tego dochodzą bliscy, którzy się takimi osobami opiekują. Uważam, że część wypracowanego zysku należy przekazać dla takich osób bo my też możemy się znaleźć w ich sytuacji.
  Jeśli ktoś kto może a nie chce pracować to i niech nie je."

  No i wyszedł z szanownego Pana stary komuch. Proszę nie zatruwać NE tymi swoimi mądrościami. Na Sorbonę z nimi, do Pol-Pota.
 • Większych bredni w życiu nie słyszalem.
  Jeszcze w poprzednim poście narzekałeś Pan na krwiożerczych przedsiębiorców którzy to za wszelką cenę chcą produkować jak najtaniej, chciałeś zwalniać ludzi z nadgodzin, a teraz dziwisz się, że Polskie produkty są drogie :D
  Tylko pogratulować myślenia.
  Każdy normalny człowiek wybierze w sklepie tańszy produkt tej samej jakości - i całe szczęście bo to najważniejszy czynnik w mechanizmie wolnego rynku.
 • A jeszcze tak na marginesie...
  Weź Pan sobie wyobraź, że:
  - likwidujemy ZUS;
  - likwidujemy 90% podatkow;
  - likwidujemy cały komunistyczny socjal;
  - uwalniamy gospodarkę spod okupacji rządowej.

  Wiesz Pan ile będzie teraz kosztował jakikolwiek przykładowy produkt?
  Od dwóch do czterech razy mniej!
  Z pewnością Chiny przestalyby juz eksportowac do europy cokolwiek.
  Ty szanowny Panie miałbyś tej swojej pracy tyle, że byś w końcu przestał te durnoty wypisywać na necie.

  I jakie to proste co? :D

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej