Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
95 postów 620 komentarzy

Rebel

Siedzący Byk - Zatroskany obywatel świata. Ekonomia, społeczeństwo, praca. Wróg systemu, kolonizacji, korporacji i Big Pharmy. Zwolennik oddolnej samoorganizacji i lokalnych walut.

Naród bez własnego warsztatu pracy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sprzedano narodowe aktywa w obce ręce a środki ze sprzedaży przejedzono. Nie stworzono nowych zakładów. Zatem nie ma pracy i nie będzie.

Sprzedawaj pasywa a kupuj aktywa napisał Robert Kiosaki. Jeżeli nie kupisz to je stwórz. Firmę produkującą inowacyjne produkty unikalne w swoim rodzaju, zbuduj ośrodki do których będa przyjeżdzali zagraniczni turyście, gdzie będą mogli wydać swoje środki na wypoczynek. Uruchom eksploatację złóź, zacznij produkować energię, paliwo z CO2. Pomysłów jest bez liku. Jeżeli się decydujesz jakieś sprzedać to tylko dlatego, że chcesz przeznaczyć te środki na coś bardziej efektywnego. W pozostałych wypadkach raczej się zwiększa ilość aktywów aż będą z nadwyżką pokrywały twoje potrzeby. Nazywa się to wolnością finansową gdy przepływ środów jest wyższy niż wydatki. Oznacza, że nie musisz już pracować na pieniądze, to one pracują na ciebie. Skoro ludzie przypisują im pewną wielką moc to możesz ją wykorzystać aby ci służyła a nie panowała nad tobą. Tak jest z ludzmi, tak jest z mądrze zarządzanymi państwami gdzie przychody z aktywów, zasobów pozwlają na nie pobieranie wogóle lub prawie żadnych podatków czy ceł. Ludzie żyją dostatnio, mają zapewniną dobrą opiekę medyczną i dostatnią emeryture.

Jeżeli jednak robi się odwrotnie to nędza szybko zapuka do drzwi. To tak jak fachowiec sprzedałby swój warsztat pracy, narzędzia to pozostanie mu tylko praca najemna lub żebranie. Tak zrobili polscy ministrowie skarbu po 1989 r. Nie ma zakładów, nie ma warsztatów, większość produktów się importuje. Dodatkowo na 600 banków i oddziałów w Polsce tylko jeden jest w pełni państwowy BGK. To tak jak organizm z zainfekowanym układem krwionośnym i pełen pootwieranych ran z których strumieniami wypływają środki zagranicę. Jak długo pociągnie ?

Aby przygotować narodowy majątek do przekazania go obcemu kapitałowi należało go odpowiednio przygotować   zaniżyć jego wartość. Dopuścić do nadużyc, sobieaństwa zarządu i do słabych wyników. Następnie medialnie nagłośnić jak to się źle działo W związku ze stratami wygenerowanymi na zamówienie wartość rynkowa spółki maleje.  Mile widziany najazd ABW, CBA czy prokuratury.  Rządzący pokazują " czyste ręce" i wystawiają spółkę do sprzedaży w obce ręce.

Plusem pierwszej sytuacji było, że pieniądze ze spółki jakolwiek nie wychodziły to krążyły w obiegu na obszarze Polski. W drugiej, po sprzedaży narodowego aktywa ( warsztatu pracy)  w wyniku reorganizacji zredukuję się załogę - wcześniej czy później a zyski zostaną wytransferowane do rajów podatkowych.

Tym sposobem tracą:

-dotychczasowi kooperanci,

- polscy podwykonawcy,

- zwolnieni pracownicy,

- gospodarka, bo zyski i środki zostają wytransferowane zagranicę,

Zyskuje:

- obcy kapitał  aktywo z  często z monopolem na dostawy do dotychczasowych odbiorców (np. spółki zaopatrujące w energię, ciepło, wodę),

- politycy za uprzejmą sprzedaż chojną gratyfikację na zagraniczne konta,

Teraz szykują do sprzedaży KGHM.

Tym sposobem aktualnie w Polsce pracuje trochę ponad 15 mln ludzi na 31 w wieku produkcyjnym.  Jeżeli myślisz, że w przyszłości się polepszy za sprawą tego czy innego rządu to jesteś w błędzie. Nie ma gdzie pracować. Warsztaty pracy zostały sprzedane lub zliwidowane. Kredyty- tak dla zagranicznych koncernów na otwieranie filli ich produktów.

Przygotujcie się na spotkanie z ziemią. Upadek będzie bolesny.

 

 

KOMENTARZE

 • @Krzysztof Grzelak
  Dokładnie tak. Bardzo bolesny.
 • @Autor
  http://mises.pl/blog/2013/06/11/sieron-jak-rzad-niszczy-drobna-przedsiebiorczosc/

  "...Powyższe wnioski potwierdza m.in. badanie zrealizowane przez Pentora, według którego aż 59 proc. mikroprzedsiębiorców za największe bariery rozwoju wskazuje bariery prawno-administracyjne, aż 70 proc. z nich nigdy nie korzystało z pożyczek lub kredytów, zaś aż 76 proc. z nich nigdy nie korzystało z żadnej pomocy zewnętrznej, co może stanowić potwierdzenie tezy, że kluczowe dla rozwoju przedsiębiorczości w Polsce wcale nie są kredyty, dotacje i szeroko rozumiane wsparcie państwa."
 • @Autor
  Trafnie.

  Zalinkowałam na FB.
 • ddd
  pewna pani z GUS twierdzi, że krach nastąpi do roku 2019

  nie mam czasu na razie, ale to jeszcze opiszę...
 • @Autor
  A może zna Pan również odpowiedź na pytania:

  Dlaczego rządy i biurokracja III RP niszczą również polską przedsiębiorczość?
  I na czyje polecenie i w czyim interesie to robią?

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:29:52
  >Dlaczego rządy i biurokracja III RP niszczą również polską przedsiębiorczość?
  I na czyje polecenie i w czyim interesie to robią?


  Ja bym szukał tutaj:
  http://www.zbawienie.com/watykan.htm
 • @ssak 11:21:31
  To może być jeden element odpowiedzi, ale sprawa nie jest w tym przypadku tak jednoznaczna.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 11:25:49
  Oczywiście, jednoznacznej prawdy raczej nie poznamy. Ciekawsza jest jednak recepta. Chorobę można leczyć, chociaż nie wiemy, gdzie pacjent się zaraził.
 • @ssak 11:34:22
  Tą chorobę trzeba koniecznie wyleczyć, bo ona Nas w końcu zabije.

  Pozdrawiam.
 • @programista 09:21:57
  Dziękuję za podanie danych o polskich przedsiębiorcach i komentarz.
 • @AdNovum 11:25:49
  To może być jeden element odpowiedzi, ale sprawa nie jest w tym przypadku tak jednoznaczna.

  Jestem tego samego zdania. To jeden z elementów.
 • @AdNovum 10:29:52
  "Dlaczego rządy i biurokracja III RP niszczą również polską przedsiębiorczość?"

  Moim zdaniem robią to dlatego, że wierzą w to że działają dla dobra społecznego. Wierzą, że dla dobra społecznego niezbędne jest wprowadzenie redystrybucji wytwarzanych dóbr, czyli zabranie wytwórcom pewnej części i przekazanie jej innym, bardziej potrzebującym. Tymi bardziej potrzebującymi stają się ci, którzy najgłośniej prezentują swoje potrzeby i najgłośniej domagają się wszelkiego rodzaju wsparcia.
  Ci natomiast, którzy nie krzyczą, nie protestują tylko zajmują się wytwarzaniem dóbr stają się ofiarami tego myślenia, tymi którym można zabrać część tego co wytworzyli.
  Szczegółowe studium takiego właśnie upadku godpodarki prezentuje Ayn Rand w księżce "Atlas zbuntowany" - napisany w roku 1957, a idealnie pasujący do obecnej naszej rzeczywistości.
 • @programista 13:57:53
  Zgadza się, ale nadal jest to tylko część odpowiedzi dotyczącej problemu planowego niszczenia polskiej przedsiębiorczości.

  To co poruszyłeś w swoim (zresztą bardzo wnikliwym komentarzu) to jest ideologiczne uzasadnienie procesu demontażu polskiej klasy średniej przez pachołków wykonujących swoją pracę z pełnym przekonaniem do racji jakie za tym stoją.
  Oni oczywiście też nie znają pełnej prawdy i w tym sposobem nieświadomi podcinają gałąź, na której sami siedzą.

  Pozdrawiam:)
 • -------- najprawdziwsza prawda ---- ale ?? !!!
  ------ co trzeba zrobić -aby odwrócić ten -HOLOKAUST Polski gdyby nadeszła godz -W- ma Pan PLAN ??? chociażby w głowie ??!! jak nie ! to PROSZĘ OPRACOWAĆ taki !--NIGDY MY Polacy NIE MAMY PLANU !!!!!
  ---wystarcza matka boska w klapie -i zwalniamy się z myślenia !!!----
  ----------DLATEGO matek boskich u nas JAK ULĘGAŁEK !!! -------
 • @ninanonimowa 15:30:23
  Tak. Wkrótce opisze pierwszy szkic pt. Renacjonalizacja społeczna. Opiszę też projekt tworzenia " małych ojczyzn" i finansowy recykling pieniądza w społeczności. To nie nowości ale warto ująć je w spójne podmioty gospodarcze. Im gorzej tym szybciej ludzie zrozumieją, że od siebie nawzajem zależą. Rząd tu nam raczej nie pomoże. Im jest trudno zrozumieć , że ludzie to najcenniejsze zasoby społeczne. Biedni nie są biednymi z wyboru. Gdyby go mieli to częściej wybraliby zamożność.
 • ukradziono
  > Sprzedano narodowe aktywa w obce ręce a środki ze sprzedaży przejedzono.

  Nie zgadzam się: środki ze sprzedaży ukradziono!
  Dlatego, trzeba będzie ich szukać jak dojdą do władzy ludzie
  AKTU WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • dlaczego niszczą polską drobną przedsiębiorczość?
  To proste. Wpisuje się to w projekt NWO, gdzie rzesze niewolników mają tyrać na zawiadujących tym folwarkiem grupę milionerów posłusznych władzy. Dla klasy średniej w tym projekcie miejsca brak. Najtrudniej tę grupę kontrolować i nią manipulować, dlatego jest zbędna.
 • @zadziwiony 19:00:14
  Dodać do tego trzeba, że Polska przeznaczona jest na skansen z tanią i sprawną siłą roboczą. Następnymi rolami jakie przypisano Naszej Ojczyźnie, to jako zaplecze surowcowe oraz miejsce dla pozyskiwania zdrowej żywności.
  Do tego również klasa średnia jest zbyteczna, a nawet nie wskazana.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 19:38:24
  Tyle tylko, że większość moich znajomych uważa, że to teorie spiskowe. Umoszczeni w skorupach drobnomieszczańskiego dobrobytu, bijąc brawo Tuskowi nie wyobrażają sobie , że i na nich przyjdzie kolej.
 • ---Pan Grzelak --------JAK NIE JA !!!!! to KTO ??????????
  ------ PROSZĘ ! o tym PAMIĘTAĆ !!!
 • @zadziwiony 20:53:02
  Na nich przyjdzie kolej i to nawet szybciej niż oni sobie wyobrażają.
  Ale widocznie ten kubeł lodowatej wody wylanej , na otępione kłamstwami propagandy sukcesu i manipulacjami mediów, głowy jest niezbędny?

  Pozdrawiam.
 • Słuszne wnioski
  "To tak jak fachowiec sprzedałby swój warsztat pracy, narzędzia to pozostanie mu tylko praca najemna lub żebranie. Tak zrobili polscy ministrowie skarbu po 1989 r. "

  To jest sedno problemu. Dzięki sprzedaży i machlojkom, z tym powiązanym, nasz kraj stacza się po równi pochyłej.
  Już w latach 90-tych, co rozsądniejsi ostrzegali, gdyż potrafili przewidzieć skutki zachłyśnięcia się źle pojętą wolnością.
  Rządzący zachowali się jak nieporadny życiowo obywatel, który sprzedał wartościową rzecz i zobaczył większą gotówkę. Zamiast pomyśleć, poszałał, wydał forsę i tyle dobrego.

  Pytanie zasadnicze: co robić?
  Jak mają się ratowac zwykli obywatele, którzy nieudolności i arogancji władzy doświadczają na własnej skórze?
 • @Elis 09:11:11
  Co robić?
  Kierować się własnym rozumem, własnym racjonalnym osądem, zamiast wiarą w różne obietnice głoszone na około.
  Samodzielnie zadbać o własne życie, bo nikt inny o to nie zadba, żadne państwo, żadny związek, żaden polityk.
  Tymi przesłankami kierować się przy każdych wyborach, na jakie pozwala władza.
 • @programista 09:21:15
  Jednym słowem myśleć samodzielnie - to jasne.
  Chodziło mi tak właściwie o to, w jaki sposób obywatele mają ratować swój kraj, widząc co się dzieje... Zwykli, spoza układu;)
 • @Elis 10:08:52
  Moim zdaniem najpełniej ujeła to Ayn Rand w Cnocie egoizmu:

  "Zasada ta brzmi: Nie wolno powstrzymywać się od wydawania osądów moralnych. Nic nie niszczy i nie dezintegruje kultury czy charakteru człowieka tak dogłębnie jak reguła agnostycyzmu moralnego, pogląd, że nie wolno wydawać ocen moralnych na
  temat innych, że trzeba być moralnie tolerancyjnym wobec wszystkiego, że dobro polega na nierozróżnianiu dobra czy zła.
  Jasne jest, kto na takim poglądzie zyskuje, a kto traci. Powstrzymywanie się zarówno od chwalenia ludzkich zalet, jak i od potępiania wad nie jest wcale zachowaniem wobec ludzi sprawiedliwości ani równym ich traktowaniem. Skoro
  konsekwencją owej bezstronnej postawy jest, że ani dobro, ani zło nie może niczego od ciebie oczekiwać — to kogo zdradzasz, a kogo popierasz?"
 • @Elis 09:11:11
  Obywatele ( w tym niemowlęta ) zostali zadłużeni przez rządzące od 24 lat ekipy na ponad 20 tys zł od osoby ( mowa tu tylko o długu publicznym). Czyli, że przeciętna rodzina polska ma już zafundowane do spłacenia za zobowiązania zaciągnięte bez pytania się kogokolwiek o zgodę 80 tys zł + odsetki.

  Jak w tej sytuacji mają się ratować zwykli obywatele?

  Może należałoby opuścić swoją Ojczyznę, aby nie spłacać nie swoje długi???

  Pozdrawiam.
 • @programista 10:22:48
  Dobry cytat!

  Ale najgorsze jest to, że mimo wszystko zdecydowana większość to barany, które oczekują na wypas, a później na rzeź.

  Pozdrawiam.
 • @ninanonimowa 23:51:21
  Proszę jaśniej. Nie rozumiem Pani komentarza.
 • @programista 10:22:48
  Wystarczy przeczytać Biblię i zwrócić uwagę na zachowanie Boga wobec ludzi.
  Hebrajczyków 6:10 Gdyż Bóg nie jest nieprawy, żeby miał zapomnieć o waszej pracy oraz o miłości, którą okazaliście jego imieniu przez to, że usługiwaliście świętym i w dalszym ciągu usługujecie.

  Amosa 4:10,11„‚W bramie znienawidzili upominającego i brzydzą się tym, który mówi rzeczy doskonałe. 11 Otóż dlatego, że pobieracie dzierżawne od maluczkiego i bierzecie od niego daninę ze zboża — pobudowaliście domy z kamienia ciosanego, lecz nie będziecie w nich mieszkać; zasadziliście też piękne winnice, ale wina z nich pić nie będziecie. 12 Gdyż wiem, jak wiele jest waszych buntów i jak potężne są wasze grzechy, wy, którzy okazujecie wrogość prawemu, którzy bierzecie pieniądze za milczenie i którzy biednych odepchnęliście w bramie.

  Tego typu fragmentów jest bez liku. Bóg nie rozwadnia prawdy, nie przymyka oczu. Mówi wprost jeżeli jest coś złe i chwali i nagradza posłusznych mu sług. Co ciekawe nic nie pozostanie nie zauważone.
 • @programista 09:21:15
  Zgadza się. Liczyć można na siebie. Biorąc udział w wyborach wybierasz jedynie osobę, która będzie cię okradała.
 • @Elis 09:11:11
  Wyobrażam sobie kraj pełen lokalnych walut: lubelskiej, krakowskiej, zamojskiej .... Max. 40% obrotu odbywa się w PLN by było na podatki, reszta w lokalnych walutach. No i ludzie i sklepy w których kupuje się lokalnie wyprodukowane towary przez lokalnych krajowych przedsiębiorców.

  Przestajemy z korporacjami grać w ich grę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej